Новини України та світу

Батьки і діти: Хто такий Гантер Байден і чим він займався в Україні

Син колишнього віце-президента та одного з ймовірних фаворитів майбутніх президентських виборів у США Джо Байдена останнім часом став однією з найбільш обговорюваних фігур в українських та світових ЗМІ. Розповідаємо, чому і що взагалі про нього відомо.

Джерело: 112.ua

Батьки і діти: Хто такий Гантер Байден і чим він займався в Україні

Гантер Байден. Син колишнього віце-президента США Джо Байдена, який збирається боротися з Дональдом Трампом за президентське крісло в 2020 році. Одне з найбільш часто згадуваних імен у ЗМІ, як мінімум протягом останнього тижня.

Коротко нагадаємо, про що йдеться

Почалося все з публікацій американських ЗМІ. Вони, посилаючись на джерело з розвідки, розповіли про те, що президент США Дональд Трамп 25 липня під час телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським нібито переконував останнього ініціювати розслідування проти сина Байдена.

При цьому низка ЗМІ стверджувала, що Трамп нібито шантажував Україну, затримуючи виділення їй військової допомоги.

Демократи в США почали вимагати від Трампа оприлюднити стенограму розмови із Зеленським. І Трамп доручив це зробити.

У підсумку


Батьки і діти: Хто такий Гантер Байден і чим він займався в Україні

Білий дім оприлюднив розшифрування розмови. Переклад можна прочитати тут.

Зважаючи на розшифрування, Трамп дійсно згадував Байдена, однак не говорив про будь-яке припинення військової допомоги.

Він звернув увагу президента України на припинення розслідування щодо Гантера Байдена.

І ще одне: багато розмов про сина Байдена, що Байден припинив розслідування і багато людей дізналися про це. Тому все, про що ви змогли б поговорити з головним прокурором, було б чудово. Байден хвалився, що він припинив слідство, і якби ви могли зайнятися цим… Для мене це звучить жахливо“, – сказав Трамп.

Тепер про те, що це за розслідування і хто взагалі такий Гантер Байден.

Хто такий Гантер Байден?


Батьки і діти: Хто такий Гантер Байден і чим він займався в Україні

– Гантер Байден народився 4 лютого 1970 року у Вілмінгтоні (штат Делавер).

– Він син Джо Байдена і його першої дружини Неілії Гантер. У 1972 році мати Гантера Байдена та його сестра загинули в автокатастрофі.

Отримав ступінь бакалавра в Джорджтаунському університеті. Далі було навчання в школі права Єльського університету, де отримав ступінь доктора юриспруденції.

– Працював старшим віце-президентом компанії MBNA America Bank, що займається випуском кредитних карт.

– Потім була посада директора з електронної комерції в Міністерстві торгівлі США.

– З 2006 по 2009 рік Байден був членом ради директорів, з 2007 по 2009 рік –  віце-президентом державної залізничної компанії Amtrak.

12 травня 2014 року був призначений членом правління холдингу Burisma, що займається видобутком газу в Україні.

Гантер Байден і Burisma

Що відомо про Burisma?

Burisma – одна з найбільших компаній з видобутку природного газу в Україні. Її було створено в 2002 році на той момент бізнесменом Миколою Злочевським і, як пишуть ЗМІ, зареєстровано на кіпрську офшорну компанію Brociti Investments Limited.

У 2010 році Злочевський став міністром екології України, через чотири роки він залишив країну після того, як проти нього і його компаній порушили кілька кримінальних справ за підозрою в ухилянні від сплати податків і відмиванні грошових коштів.

Функції Байдена

Гантер Байден працював у Burisma аж до 2019 року.  

У прес-релізі компанії, випущеному після його призначення, було сказано, що Байден “керуватиме юридичним підрозділом компанії та надаватиме холдингу підтримку в співпраці з міжнародними організаціями”.

Скандал


Батьки і діти: Хто такий Гантер Байден і чим він займався в Україні

У деяких американських ЗМІ вважали, що призначення стало конфліктом інтересів, оскільки на той час батько Гантера Байдена активно працював на українському напрямі (зокрема, надавав допомогу в проведенні реформ і “продавлював” тему боротьби з корупцією).

Утім, думки були різні: деякі вважали, що призначення Гантера Байдена – “показуха”, спрямована на підкреслення співпраці зі США на противагу Росії.

За словами Гантера Байдена, з батьком на тему Burisma він розмовляв лише одного разу і не вдавався в подробиці угоди. А Джо Байден стверджував, що взагалі дізнався про призначення сина з новин.

Входить Шокін…


Батьки і діти: Хто такий Гантер Байден і чим він займався в Україні

Під час розмови між Зеленським і Трампом було згадано про відставку генерального прокурора Віктора Шокіна (який намагається відновитися на посаді через Верховний Суд).

Шокін займався справою Злочевського, а також порушував справу проти його компаній, доручивши прокуратурі перевірити підстави видачі ліцензій на видобуток газу.

У підсумку, саме Джо Байден домігся відставки Шокіна, про що сам екс-віце-президент заявив у березні 2016 року на засіданні Ради із зовнішньої політики.

Він зажадав “позбутися від корумпованого прокурора”, пригрозивши, що інакше США можуть скасувати гарантії за кредитами Україні на мільярд доларів.

Я сказав: “Ви не отримаєте (1 мільярд). Я їду через шість годин, і, якщо прокурора не буде звільнено, ви не отримаєте грошей“, – цитує BBC промову Байдена.

Утім, окремі ЗМІ стверджували, що на той момент справи проти Burisma вже було припинено, і втручання Байдена нічого кардинально не змінювало.

Гантер ні в чому не винен


Батьки і діти: Хто такий Гантер Байден і чим він займався в Україні

Заявив уже інший генеральний прокурор Юрій Луценко.

“З погляду українського законодавства, він нічого не порушив”, – прокоментував Луценко діяльність Гантера Байдена в Україні.

Що далі?

У США, судячи з усього, все тільки починається, і зіткнення демократів та республіканців “на ґрунті Трампа та його розмови із Зеленським” набирає обертів. 

Щодо Burisma. За даними джерел “Українських Новин”, НАБУ не розслідує жодних кримінальних проваджень щодо групи компаній Burisma і сина колишнього віце-президента США Джо Байдена Гантера, але розслідує дві справи щодо екс-міністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського.  

При цьому, враховуючи стенограму розмови Трампа і Зеленського, останній пообіцяв, що новий генпрокурор України розслідуватиме справу, в якій фігурує Гантер Байден.

Джерело: www.112.ua

Facebook
Close