Новини України та світу

Атака на журналістів “112 Україна” є результатом загальної атмосфери цькування преси в Україні, – голова НСЖУ

Атака на журналістів "112 Україна" є результатом загальної атмосфери цькування преси в Україні, - голова НСЖУ

Джерело: 112.ua

Атака на журналістів “112 Україна” є результатом загальної атмосфери цькування преси в Україні, яка розгорнулася з боку політиків. Таку заяву у зв’язку з нападом у Харківській області на знімальну групу нашого каналу зробив голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко.

“Ми засуджуємо цю грубу атаку на журналістів “112 Україна” так само, як ми реагуємо і вважаємо неприпустимим будь-яке побиття журналістів в Україні”, – заявив він.

Томіленко зазначив, що системна безкарність тих, хто нападає на журналістів, призвела до того, що стали реальністю атаки в прямому ефірі. За його словами, в союзі регулярно відстежують хід розслідування справ про напад на ЗМІ і пресу, і ще не було жодного реального покарання за це.

“Загальна атмосфера страху або тривоги, яка є відносно журналістів, цькування в соцмережах політиками в результаті конвертується в тому, що і ці лісники, коли побачили журналістів, їх зупинила ні камера, ні прямий ефір”, – зазначив він.

“Культура приниження і неповага до журналістів призводить до того, що потенційні нападники розуміють, що журналісти в Україні, на жаль, беззахисні”, – резюмував Томіленко.

Як  повідомлялося, раніше канал “112” закликав правоохоронні органи негайно втрутитися в ситуацію, що виникла в селищі Золочів Харківської області – там невідомі напали на знімальну групу телеканалу, яка знімала сюжет про розкрадання лісу. Машину групи заблокували і пробили колеса, журналіста Олега Решетняка побили, йому викликали швидку допомогу.

Поліція Харківської області внесла до ЄРДР відомості про перешкоджання професійній діяльності журналістів після нападу на знімальну групу телеканалу “112” біля лісгоспу, вже затримано більше 30 осіб з числа нападників.

Джерело: www.112.ua