Новини України та світу

Американський газ будуть поставляти в Україну через Польщу

PGNiG та ERU підписали угоду про поставки газу

Джерело: 112.ua

Американський газ будуть поставляти в Україну через Польщу

Польська нафтогазова компанія (PGNiG) придбає зріджений природний газ (ЗПГ) у США, який буде продано компанії “Енергетичні Ресурси України” (ЕРУ) після регазифікації. Про це йдеться на офіційній сторінці “Енергетичних ресурсів України”. 

Уже на початку листопада в рамках угоди зріджений газ прибуде до польського ЗПГ-терміналу в Свіноуйсьці. ЗПГ надійде до польської системи передачі після регазифікації, звідки він потрапить до України через газове сполучення у Германовіце та буде переданим компанії ЕРУ. Поставки для ЕРУ здійснюватимуться до кінця 2019 року.

“Протягом останніх двох років PGNiG набула вагомий досвід на ринку ЗПГ. У нас є можливість купувати зріджений газ на конкурентних умовах у надійних постачальників з усього світу. Ми також зарезервували повну потужність на терміналі в Свіноуйсьці, де очікуємо 39 поставок наступного року, і маємо вільну потужність у газопроводі в Польщі та на її кордонах. Це робить PGNiG привабливим партнером для співпраці у створенні сучасного та безпечного ринку газу в цій частині Європи”, – зазначив президент Правління PGNiG Пьотр Возняк.

“Наразі єдиним обмеженням для збільшення експорту в Україну є потужність газопроводів Польщі в напрямку Сілезія – Підкарпаття. Ми очікуємо, що потужність цих газопроводів буде розширена максимум до 2021 року”, – додав він.

Нагадаємо, PGNiG та ERU співпрацюють уже протягом декількох років. У серпні 2016 року PGNiG вперше почала експортувати газ в Україну, де одержувачем виступила ЕРУ. У минулому обидві компанії спільно постачали природний газ для потреб Укртрансгазу – українського оператора системи передачі та зберігання.

Новини за темою: Як Україна могла би диверсифікувати постачання газу

Польська нафтогазова компанія займається розвідкою і видобутком природного газу та сирої нафти, а також імпортом, зберіганням, продажем, розподілом газоподібного та рідкого палива, виробництвом тепла та електроенергії, надаючи, окрім цього, послуги з геофізики та буріння.

“Енергетичні ресурси України”– група компаній з іноземними інвестиціями, яка спеціалізується на реалізації проектів в українській енергетиці.

Джерело: www.112.ua