Новини України та світу

Американські бойові літаки здійснили розвідувальний політ біля окупованого Криму

Американські бойові літаки здійснили розвідувальний політ біля окупованого Криму

Узбережжя Криму та акваторію Чорного моря у суботу, 27 липня, промоніторили два американських військових літаки із розвідувальною місією.

Boeing P-8A Poseidon вилетів з бази Сігонелла (Сицилія, Італія), а Lockheed ЕР-3Е Orion (Aries II) – з грецького острова Крит (авіабаза Суда-Бей). Про це повідомив моніторинговий ресурс PlaneRadar у Twitter.

Boeing P-8A Poseidon, літак Військово-морських сил США з бортовим номером 169004, патрулював чорноморське узбережжя Криму.

А літак радіоелектронної розвідки ВМФ США Lockheed ЕР-3Е Orion (Aries II) з реєстраційним номером 156511 пролітав навіть за 32 кілометри від Севастополя. 

Що це за літаки?

Boeing P-8A – патрульний протичовновий літак. Загалом літак багатоцільовий, але головне його призначення – знаходити та знищувати підводні човни противника. Також часто застосовують для розвідки. На борту може мати до 9 тонн зброї (авіаційні бомби, торпеди, підводні міни тощо).

Lockheed ЕР-3Е – базовий літак американської патрульної авіації. Першочергове завдання – розвідка, а також протичовнова та протикорабельна боротьба. 

Американські бойові літаки поблизу берегів окупованого Криму здійснюють польоти регулярно, аби США та НАТО не втрачали розуміння оперативної ситуації в регіоні та могли адекватно зреагувати в разі ескалації агресії з боку Росії.

Джерело Телеканал новини «24»
28.07.2019