Новини України та світу

Або працюєте, або проіснуєте лише рік: Звернення Зеленського до Верховної Ради

Виступ президента у Верховній Раді

Джерело: 112.ua

Або працюєте, або проіснуєте лише рік: Звернення Зеленського до Верховної Ради

Виступ президента у Верховній Раді

Шановні народні депутати, шановні українці, по-перше, я хочу звернутися до вас. Будь ласка, сідайте. Будь ласка, давайте менше зайвих діалогів, давайте працювати, давайте вже голосувати. Я вас дуже прошу, народ чекає. Добре? Менше СМСок, будь ласка, більше законів. Ми всі чекаємо.

Шановний спікере! Я вітаю Верховну Раду 9-го скликання зі вступом до повноважень та початком роботи. Я вас вітаю. Це дійсно незвично – бачити цю залу заповненою, хочеться, щоб так було завжди, а не лише коли фуршет з нагоди урочистого засідання. Працюйте, і швидше буде фуршет.

Дорогі українці, нещодавно минуло 100 днів моєї президентської каденції, було багато дійсно різних оцінок, але, повірте, найкритичнішу оцінку я даю сам собі. Цей період можна назвати тихою прогулянкою у сутінках з вимкненими фарами та на першій швидкості. Це правда. Я впевнений, що зараз країна нарешті зможе увімкнути 5-ту швидкість і впевнено рухатися шляхом змін. Я дуже радий, що у нас з’явився парламент, який готовий дійсно працювати. Не займатися популізмом, не завалювати важливі рішення тисячами безглуздих поправок, а втілювати реальні реформи, яких втомилися вже чекати і громадяни України, і весь цивілізований світ.

Я щасливий, що найближчим часом з’явиться дієздатний та ефективний уряд, який представить програму дій до затвердження річних інвестиційних програм міжнародних інвесторів, а отже, Україна буде у фокусі їхньої уваги.

Шановні депутати, насправді, скажу вам відверто, вітати вас було б певним злорадством. Рівень довіри до нового парламенту величезний, а отже, рівень відповідальності та очікувань ще більший. Перед вами ціла низка викликів та завдань. Це і впровадження народовладдя, і довгоочікуване зняття депутатської недоторканності, і закон про імпічмент, це дієва реформа правоохоронних органів та судової системи, продовження реформ децентралізації та євроінтеграції. Це лібералізація економіки, створення потужного інвестиційного магніту для залучення іноземних інвестицій, побудова цифрової держави у смартфоні, коли черги у держустановах та пекельна бюрократія підуть нарешті у минуле. Це подолання рейдерства, подолання монополій, подолання контрабанди, здобуття реальної енергетичної незалежності, енергоефективності та вирішення проблем з тарифами, розбудова промисловості, аграрного сектору, інфраструктури, медицини, покращення нашої освіти та відродження української науки. І найголовніше, зміцнення національної безпеки та оборони, завершення війни на Донбасі та повернення анексованого РФ Криму. Усього цього очікує наше суспільство, і все це нам з вами належить зробити.

Вже зараз точно зрозуміло – Рада цього скликання увійде в історію. Питання одне – як саме ви маєте усі шанси потрапити до підручників: як парламент, який зробив неймовірне, який втілив усе, що не змогли зробити попередні 28 років, як парламент, де не було бійок, прогулів, кнопкодавства? Я вас дуже прошу. Вся Україна вас дуже просить. Тільки конструктив та щоденна кропітка робота на благо українського народу. Або, не дай Боже, ви увійдете в історію як парламент, який проіснував найменше – 1 рік. Фактично це ваш, це наш випробувальний термін. Повірте, я вже знаю, що розпускати ВР не так страшно.

Але я щиро вірю, це правда, від душі, від серця, і я щиро сподіваюся, що цього не станеться. Давайте зробимо, як тут всі казали, усі депутати, усі партії, давайте зробимо це разом! Дякую вам! Слава Україні!

Володимир Зеленський


Джерело: www.112.ua