Новини України та світу

80 років від початку Другої світової війни: Понад 20 президентів приїдуть до Варшави

У Варшаві Президентський палац чекає на представників близько 40 країн, Росія не отримала запрошення

Джерело: 112.ua

80 років від початку Другої світової війни: Понад 20 президентів приїдуть до Варшави

Президент Польщі Анджей Дуда очікує у Варшаві в день відзначення 80-ї річниці початку Другої світової війни 1 вересня представників близько 40 країн, у тому числі 20 президентів. Про це повідомляє “Радіо Польщі” із посиланням на Президентський палац.

Новини за темою: Зеленський підбив підсумки зустрічі з президентом Польщі Анджеєм Дудою: Це був прорив

“Президент Польщі запросив лідерів Європейського союзу, НАТО і Східного партнерства на недільні церемонії…У Варшаві Президентський палац чекає на представників близько 40 країн, у тому числі 20 президентів”, – йдеться у повідомленні.

Наголошується, що Росія не отримала запрошення.

Вже відомо, що в якості заміни президенту США Дональду Трампу до столиці Польщі прибуде віце-президент Майк Пенс. До делегації з Вашингтона також увійдуть міністри енергетики та оборони.

Новини за темою: Польща, США і Україна підписали газову угоду

Німеччину представлятиме президент Франк-Вальтер Штайнмайер, але канцлер Ангела Меркель також буде присутньою на заходах на площі Пілсудського у Варшаві. У зв’язку із політичною кризою, Велику Британію представлятиме не прем’єр-міністр, а голова дипломатії Домінік Рааб. У свою чергу, Франція надсилає до Варшави прем’єр-міністра Едуарда Філіпа.

Представники Президентського палацу оголосили, що майже всі країни регіону, включаючи Чехію та Угорщину, будуть представлені їхніми президентами.

Святкування на площі Пілсудського розпочнуться 1 вересня, після 12.00. З промовами виступлять президенти Польщі та Німеччини, а також віце-президент США. Всі лідери покладуть один спільний вінок перед Могилою Невідомого солдата, і кожен з них також вдарить у “Дзвін миру”, спеціально підібраний для цього випадку. Одночасно з останнім ударом “Дзвона миру”, у церквах по всій Варшаві заздзвонять у дзвони. Лідери також візьмуть участь у вечері у Королівському замку, а ввечері відвідають концерт у Великому театрі.

Нагадаємо, 31 серпня Зеленський прибув з офіційним візитом до Польщі, де він зустрівся з лідером країни Анджеєм Дудою.

Джерело: www.112.ua