Новини України та світу

26 лютого – День спротиву окупації Криму та Севастополя: указ Зеленського

В Україні з’явилося нове свято – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, яке відзначатиметься щороку 26 лютого.

Про це йдеться в указі президента Володимира Зеленського №58/2020 на сайті глави держави, який він раніше анонсував.

У документі наголошується, що свято встановлено для вшанування мужності та героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території Криму, “у відстоюванні територіальної цілісності України, з нагоди відзначення річниці проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей”.

Зеленський доручив Кабміну разом з представниками державних органів, місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства затвердити планів заходів до Дня спротиву окупації Криму та Свастополя.

Нагадаємо, 26 лютого 2014 року перед будівлею парламенту в Криму відбувся масштабний мітинг як прихильників, так противників територіальної цілісності України. У січні 2015 року СК Росії порушив кримінальну справу про масові заворушення на мітингу.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-02-26 20:42:27

Теги
Facebook
Close